درگز آنلاین - کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارشهای پراکنده همراه با تداوم روند افزایش دما از امروز تا یکشنبه هفته آینده برای مناطق مختلف این استان پیش‌بینی شده است.

به گزارش درگز آنلاین، به نقل از ایرنا، محمد غیوری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این بارشها در مناطق مرتفع استان خراسان رضوی همراه با رعد و برق و همچنین وزش باد شدید در برخی ساعات رخ خواهد داد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: همچنین در نواحی باد خیز استان، شاهد وزش و افزایش سرعت و شدت باد در ساعات بعد از ظهر خواهیم بود که این رویداد همراه با گرد و غبار پیش‌بینی می‌شود.

او اظهار کرد: بر همین اساس امکان افزایش آلاینده ها در ساعات عصر روز شنبه و یکشنبه آینده در برخی از مناطق استان خراسان رضوی وجود دارد.

غیوری بیان داشت: روند افزایش دمای هوا در استان خراسان رضوی که از روز گذشته آغاز شده است تا  روز یکشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: میانگین دمای هوای مشهد طی ۲۴ ساعت گذشته بین ۱۴ تا ۳۰ درجه سانتیگراد در نوسان بود که بیشینه دمای هوای مشهد با افزایش سه درجه ای، برای امروز به ۳۳ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: طی این مدت قوچان با کمینه دمای هوای هشت درجه سانتیگراد و تایباد با بیشینه دمای هوای ۳۶ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی بوده‌اند.

غیوری افزود: همچنین طی این بازه زمانی بیشترین شدت وزش باد در شهرستان‌ سرخس با  سرعت ۵۴ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

انتهای پیام /

پسندیدم(۳)نپسندیدم(۰)
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
لینک کوتاه: http://dargazonline.ir/czsxr

  • منبع خبر : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / IRNA