درگز آنلاین - سازمان هواشناسی در هشدار سطح زرد از بارش باران در ۱۵ استان از جمله ارتفاعات تهران، قزوین، البرز و سمنان در روز جاری (یکشنبه) خبر داد.

به گزارش درگز آنلاین به نقل از ایرنا، بر اساس اعلام هشدار زرد هواشناسی، بارش باران امروز در اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، شمال شرق آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان، جنوب غرب کرمان، شرق و شمال هرمزگان و ارتفاعات در جنوب سیستان و بلوچستان انتظار می‌رود.

تا زمان فعالیت سامانه بارشی در این استان‌ها مخاطراتی همچون احتمال آب‌گرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان‌آب و احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها وجود دارد.

هواشناسی همچنین نسبت به وزش باد شدید موقتی، در نواحی مستعد خیزش گردوخاک، احتمال خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی، احتمال شکستن درختان کهنسال و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی هشدار داده است.

سازمان هواشناسی نسبت به عدم برپا کردن چادرهای مسافرتی در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در سفرهای برون شهری به‌ویژه در عبور از گردنه‌های کوهستانی، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابه‌جایی عشایر توصیه کرده است.

آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، اجتناب از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره نیز توصیه شده است.

انتهای پیام/

پسندیدم(۱)نپسندیدم(۰)
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
لینک کوتاه: http://dargazonline.ir/dpv4T

  • منبع خبر : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / IRNA