درگز پرس : وزیر کشور در نشست با معاونین این وزارتخانه، ضمن مرور مسیر دنبال شده در مدیریت بیماری کرونا در مناطق مختلف کشور ، گفت: مسوولیت اجرای پروتکل های بازگشایی واحدهای صنفی و اقتصادی با خود اصناف و وزارت صمت می باشد اما نظارت بر عهده وزارت بهداشت است.

به گزارش پایگاه خبری درگز پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «عبدالرضا رحمانی فضلی» نایب رییس شورای عالی مدیریت بحران کشور عصر امروز(چهارشنبه) در نشست با معاونین وزارت کشور، ضمن مرور مسیر دنبال شده در مدیریت بیماری کرونا در مناطق مختلف کشور تاکنون، گفت: اقدامات استانداران و مجموعه عوامل سطوح مختلف مدیریت سیاست داخلی در حفظ آرامش و ثبات در لایه های مختلف اجتماعی در پی بروز و شیوع بیماری کرونا در کشور، از اهمیت و اثر گذاری بسیار بالایی برخوردار است.
وزیر کشور در همین زمینه با تشکر از تلاش های استانداران افزود: نقش آفرینی استانداران در روند مدیریت بیماری کرونا مورد اذعان همه دستگاه های عضو ستاد ملی مدیریت کرونا است و امیدواریم با مستند سازی این تجربیات و تجمیع آن، اشکالات موجود در روندهای مرتبط با کنترل و مدیریت بیماری در مناطق مختلف، به حداقل برسد.
وی ضمن مرور برخی از تلاش های انجام شده از سوی شهرداران و دهیاران در مناطق مختلف برای مبارزه با شیوع بیماری، که با حمایت فرمانداری ها اجرا شده است، از تلاش فرمانداران، شهرداران، بخشداران و دهیاران در سراسر کشور تقدیر کرد.
وزیر کشور در همین زمینه ابراز امیدواری کرد: به تدریج، روش های مؤثری برای جبران کاهش منابع شهرداری ها در اثر شیوع کرونا پیش بینی شود.
رحمانی فضلی در این نشست، ضمن اشاره به گزارش های ارائه شده ناظر بر تعدد و تفرق مراجع و رویکردهای جاری برای جذب و ساماندهی کمک های مردمی و پشتیبانی از اقدامات خیرین در زمینه بیماری کرونا، نقش آفرینی یک یا دو متولی اصلی قانونی در این خصوص برای هم افزایی این تلاش ها و پرهیز از موازی کاری و اتلاف منابع و فرصت ها را خواستار شد.
در ادامه این نشست، پیشنهادات کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا برای مراحل بعدی طرح فاصله گذاری اجتماعی هوشمند، مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
وزیر کشور پس از بررسی این پیشنهادات که متضمن ادامه شرایط موجود و یا تغییر و هوشمند سازی محدودیت ها، پروتکل ها و چارچوب های فعلی در خصوص فعالیت مدارس و دانشگاه ها، بوستان ها و پارک ها، محیط ها و برنامه های فرهنگی و آئینی و فعالیت اصناف و واحدهای تجاری است، بر اهمیت توجه توأمان به صیانت و مراقبت از سلامت مردم و آرامش اقتصادی خانواده ها و جامعه تأکید کرد.
رحمانی فضلی در همین زمینه با اشاره به روند موجود آغاز فعالیت واحدهای صنفی کم خطر در استان ها و در تهران از ابتدای هفته آینده، تأکید کرد: مسوولیت اجرای پروتکل های بازگشایی واحدهای صنفی و اقتصادی با خود اصناف و وزارت صمت است که البته نظارت بر عهده وزارت بهداشت است.

انتهای پیام /

پسندیدم(۰)نپسندیدم(۰)
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
اشتراک گذاری از درگز آنلاین :
لینک کوتاه: http://dargazonline.ir/a2Mgz

  • منبع خبر : وزارت کشور